Відділ продажів:
  • Телефон: +38 (050) 474 88 11

  • Телефон: +38 (067) 474 88 11

Сервісна служба: (057) 731 68 48

Який котел краще вибрати для будинку?

Все частіше рядові користувачі автономних опалювальних систем задаються питанням: який котел краще: Данко чи Житомир? Зараз до вибору нагрівального обладнання приємно підходити з розумом, і це тішить. Взагалі важко уявити життя сучасної людини без наявності благ цивілізації. Система опалення вважається невід’ємною частиною квартири або будинку, адже потреба у підігріві води та обігріві житла очевидна. Щоб визначитися з вибором нагрівального обладнання, буде розумно порівняти продукцію провідних виробників котлів і вибрати таку модель, яку можна встановити і забути про неї, не побоюючись перебоїв у роботі.

Нагрівальне обладнання Житомир, Лемакс, Маяк, Данко та Сиберія

Згідно зі статистикою, ці виробники вважаються провідними на ринку котельного обладнання для житлових приміщень у країнах СНД. При цьому останнім часом все більше споживачів залишаються задоволені котлами Житомир: їх віддає перевагу 31% жителів України, що робить цю продукцію найбільш затребуваною на території країни. Спробуємо розібратися, чи хороші котли Житомир насправді. Для цього порівняємо пропозиції кожного виробника за 4-ма критеріями:

  • Довговічність та надійність. Скільки здатний прослужити котел при правильній експлуатації, а також ймовірність виникнення несправностей у роботі. Буде враховано найпоширеніші проблеми, з якими зіткнулися користувачі;
  • Економічність. Наскільки котли цього виробника здатні економити ресурси;
  • Універсальність. Можливість підібрати апарат із конфігурацією під конкретні потреби;
  • Простота обслуговування та ремонту. Ремонтопридатність обладнання та рентабельність цього заходу.

Об’єктивну оцінку буде отримано виходячи зі спостережень самих користувачів та особливостей продукції. Кожен параметр буде оцінено від 1 до 5 балів. Після ознайомлення з найпоширенішими неполадками, буде набагато простіше визначити, який котел краще: Данко чи Житомир, наприклад, а також порівняти їх з продукцією інших виробників.

Лемакс та Житомир: порівняльна характеристика

Лемакс Житомир
Надійність Неодноразово підтверджувалася наявність заводських шлюбів. Згідно зі статистикою, автоматика половини казанів дає збої вже через рік експлуатації. Незважаючи на дуже зручний терморегулятор, ймовірність витоку газу є досить значною. Також трапляється згасання ґноту без очевидної причини. 1,5 бали, незважаючи на те, що є захист від перегріву, переривання тяги та горіння полум’я. Користувачі в мережі відзначають відмінне співвідношення ціна-якість. Більшість казанів працює без перебоїв кілька опалювальних сезонів. Імовірність згасання гніт мінімальна, але при сильному вітрі таке все ж таки трапляється. Матеріал, з якого виготовлені котли, стійкий до механічних пошкоджень, а збої в автоматиці не спостерігаються при правильному встановленні та експлуатації в перші кілька сезонів. Звичайно, як і будь-яка техніка, повним імунітетом до збоїв похвалитися котли Житомир також не можуть. 4,5 бали
Економічність Завдяки використанню сталі товщиною 2 мм вдається знизити вагу обладнання, що дозволяє економити приблизно 7% газу. За опалювальний сезон у Росії це становить близько 700 рублів, що досить непогано.

4 бали

І парапетні, і газові моделі дозволяють заощаджувати ресурси. ККД обладнання досягає 90%, що дозволяє знизити витрати на газопостачання у півтора рази мінімум.

5 балів

Універсальність Широке призначення котла певною мірою компенсує його недоліки. Деякі моделі можуть працювати на твердому паливі та на природному газі.

4 бали

В асортименті виробника також є моделі, здатні працювати на твердому паливі (потужність 12 кВт) і на газі (16 кВт), проте, якщо вибирати між Лемаксом або Житомиром, другий буде кращим через свою надійність.

5 балів

Обслуговування Обслуговування універсальних моделей разом із не найвищою надійністю досить непросте. Тим не менш, можна вибрати котел, який не потрібно підключати до електромережі, а гарантія на зразки, що працюють на газі, становить 3 роки, що є чимало.

3 бали

Щоб котел працював справно, перед початком опалювального сезону його потрібно прочищати. Для більшості моделей буде достатньо чищення теплообмінника та пальника, проте для цього майже завжди доведеться розбирати пристрій.

3,5 бали

 

Лемакс – 12,5

Житомир – 18

Котли Маяк, Данко та Сиберія

Данко Маяк Сиберія
Надійність Котли даного виробника прийнято вважати досить довговічними, але користувачі відзначають швидкий вихід з ладу датчика зворотної тяги. Задувається сильним вітром.

3 бали

При виборі надійного котла, який невибагливий до якості газу можна розглядати Маяк або Житомир. Обидва досить компактні і надійні, але останній має більшу продуктивність.

4 бали

Котли даного виробника прийнято вважати досить новий бренд позиціонує свій продукт, як доступний, в результаті чого постраждала надійність більшості агрегатів. Нестача потужності у поєднанні з регулярними збоями у роботі змушують регулярно міняти котли даного виробника. Як правило, термін служби залишає бажати кращого.

1 бал

Економічність Незважаючи на дешевизну самих апаратів українського виробництва, значного скорочення видатків на комунальні платежі не спостерігалося. Після заміни інших котлів на Данко багато користувачів зовсім не відчули різниці у витраті палива. Звичайно, якщо порівнювати продукцію Данко із котлами виробництва СРСР, то економія буде помітною.

1,5 бали

Дозволяє економити до 70% палива при роботі на газі, що є досить непоганим, і реально відчутно на тлі підвищення тарифів на комунальні послуги.

3,5 бали

У плані економії обладнання показує себе краще. Невелика витрата газу хвилі пояснюється невисокою потужністю. Приблизно вдвічі скоротяться витрати на комунальні послуги.

3 бали

Універсальність В основному продукція орієнтована на невеликі житлові приміщення та не дуже підійде для обігріву великих будинків. З нагріванням води справляється, але в деяких випадках потужності недостатньо.

2,5 бали

Через малі габарити підходять для установки в невеликі приміщення і можуть працювати без підключення до електрики, що дозволяє використовувати їх при необхідності не тільки в житлових будинках.

3 бали

Підійдуть для невеликих житлових приміщень і досить прості в управлінні, внаслідок чого з обладнанням зможе впоратися навіть непідготовлена людина.

3 бали

Обслуговування Ломається нечасто, до того ж з ладу виходять скоріше допоміжні елементи, внаслідок чого працездатність рідко втрачається повністю. Слід негайно викликати фахівців, якщо виникли проблеми з автоматикою, адже запалювати казан за допомогою сірника дуже небезпечно.

2,5 бали

Завдяки низькій вартості заміна комплектуючих не викликає проблем. У простоті технічного обслуговування можна оцінити продукцію у 3,5 бали Недорогі запчастини доведеться купувати часто, адже збої в автоматиці регулярно спостерігаються у роботі котлів цього виробника. Якщо є вибір: Житомир чи Сиберія, краще трохи назбирати і взяти перший.

2 бали

Данко – 9,5

Маяк – 14

Сиберія – 9

Який же котел краще і чому?

Вибір нагрівального обладнання – справа відповідальна. Вище наведено порівняння продукції популярних виробників та розглянуто головні особливості та найпоширеніші проблеми у роботі різних котлів. Їхня оцінка базується на відчуттях від експлуатації споживачів. Щоб ухвалити остаточне рішення, варто підбити підсумок:

  • Який котел краще: Данко чи Житомир? Обидва варіанти досить надійні та підходять тим, хто цінує якісну продукцію. Данко схильний до невеликих збоїв і не такий економічний, тому розумно віддати перевагу котлам Житомир;
  • Лемак чи Житомир? Не дарма ці два виробники розглядаються окремо, як найпопулярніші. Котлам Лемакс дійсно є, що протиставити за всіма параметрами, крім надійності: на жаль, вони дуже часто виходять з ладу, внаслідок чого заощаджені завдяки низькому споживанню палива кошти йдуть на ремонт;
  • Маяк чи Житомир? Обидва будуть досить розумним вибором, але перший дещо програє у потужності і не такий універсальний, як Житомир;
  • Житомир чи Сиберія? Мабуть, одним із найневдаліших виборів за всіма параметрами вважається саме Сиберія. Не треба гнатися за низькою ціною, жертвуючи нормальною працездатністю нагрівального обладнання. Варто однозначно віддати перевагу Житомиру.

Таким чином, можна вважати котли Житомир найкращим вибором за основними критеріями, що цінуються рядовим споживачем. Тим, хто не хоче під час опалювального сезону займатися ремонтом або заміною нагрівального обладнання, варто звернути увагу саме на продукцію компанії «АТЕМ», яка випускає опалювальні котли Житомир.

Поделиться:
Консультації з продукції
Відповімо на ваші запитання, підберемо необхідне обладнання
Задати питання