Відділ продажів:
 • Телефон: +38 (050) 474 88 11

 • Телефон: +38 (067) 474 88 11

Сервісна служба: (057) 731 68 48

Газові котли Житомир-3: у чому їхня перевага?

Котел Житомир 3 використовується для організації опалення у приміщеннях житлового призначення, а також побутових спорудах. Відомий під ТМ «Атем». Працює під час підключення до магістрального газопроводу. Відводяться продукти згоряння через димар. Продукція цієї серії надана досить великим вибором опалювальних апаратів, що відрізняються своєю потужністю. Вони також можуть бути одно-(моделі КС-Г) або двоконтурними (серія КС-ГВ) з примусовим або природним рухом нагрітої води в теплоносії.

Пристрій та особливості

Газовий агрегат зовні виглядає як металева прямокутна шафа. Розміщуються всі моделі лише на підлозі. Спереду він має дверцята, які закривають доступ до кнопки запуску та налаштувань продуктивності котла. Тут же розташоване віконце для контролю за показниками роботи апарату.

Складовими котла є:

 • корпус, який містить у собі топку та елементи теплообмінника;
 • два пальники (основна та запальна);
 • газохід;
 • газовий клапан з автоматичним пристроєм, що гарантує безпеку експлуатації;
 • патрубкова частина для приєднання теплоносіїв

Зовні пристрій покритий теплоізоляційним матеріалом та сталевим кожухом. Тут же встановлено індикатор контролю температури води в теплоносії.

Всі моделі забезпечені п’єзорозпалом, що призводить до запалення пальника при подачі газу.

Котел Житомир 3, незалежно від моделі, має газовий клапан, який є складним пристроєм у плані своєї конструкції, що виконує ряд функцій:

 • автоматичне призупинення роботи;
 • захист від виконання неправильних дій під час експлуатації;
 • забезпечення зниження чи збільшення газової подачі;
 • контроль тиску палива на вході та виході;
 • регулювання подачі газу.

У двоконтурних моделях КС-ГВ температурні показники води у крані безпосередньо залежать від її градусів у казані.

Для отримання достатньої кількості нагрітої води необхідно дотримуватись температурного режиму в 90 градусів, а при встановленні опалювального апарату важливо поставити трубу з краном, який з’єднуватиме вхід та вихід води з котла на опалювальні потреби. З його допомогою регулюється подача води для господарського застосування та для обігріву приміщення. У літню пору цей кран повністю перекривається, що забезпечує лише підігрів води, що подається в крани.

Особливі вимоги щодо монтажу

Настановні роботи проводяться спеціалізованою компанією, яка має дозвіл на це згідно з затвердженим проектом. Інструкція до газового приладу чітко визначає вимоги до приміщення та димохідної конструкції, дотримання яких гарантує безпеку та стабільну роботу агрегату:

 • котел розташований у приміщенні, в якому обладнані припливно-витяжні вентиляційні ходи;
 • димохід, якщо такий є, повинен бути перевірений спеціалізованою компанією, а його функціональність та придатність до монтажу котла має бути підтверджено відповідним актом.
Важливо! Якщо установка котла відбувається на місце старого опалювального приладу, обов’язково проводиться промивання труб і батарей. Якщо є розширювальний бачок незакритого типу, то можливий монтаж котла без датчика перегріву. Розширення води в цьому випадку мінімізуватиметься за рахунок можливості виходу її з бачка.

З’єднання котла з димоходом здійснюється за допомогою труб, виконаних з покрівельної сталі, діаметри яких повинні точно співпадати з вихідними розмірами.

Модельний ряд та основні технічні параметри

Моделі одноконтурних та двоконтурних газових котлів марки Житомир-3 відрізняються за своєю потужністю, від якої безпосередньо залежить передбачуваний обігрів площі.

 1. Котел Житомир 3 КС-Г-007СН. Потужність цього опалювального приладу вимірюється 7 кВт. Така характеристика свідчить, що цей агрегат здатний забезпечити теплом приміщення загальною площею до 70 кв. м. Двоконтурна модель такої ж потужності КС-ГВ-007СН забезпечує підігрів води для господарських потреб до 175 л/годину. Номінальне споживання газу становить 0,7 куб. м/годину.
 2. Котел Житомир 3 КС-Г-010 СН. Потужність – 10 кВт, призначена для обігріву площі не більше 100 кв. м. Двоконтурний агрегат КС-ГВ-010 СН дає гаряче водопостачання обсягом 230 л/год. За такої потужності витрата газу обчислюється 1,11 куб. м/годину. Моделі також можуть відрізнятися місцем розташування димоходу — зверху або ззаду пристрою.
 3. Котел Житомир 3 КС-Г-012 СН та модель КС-ГВ-012 СН.Ці марки одно- та двоконтурного опалювального апарату мають потужність 12,5 кВт при витраті газу 1,38 куб. м/годину. Забезпечують підтримку оптимального температурного режиму у приміщенні площею до 125 кв. м. Димар кріпиться ззаду котла.
 4. Моделі КС-Г-015 СН и КС-ГВ-015 СН призначені для опалення площ до 150 кв. м та підігріву води (КС-ГВ-015) в обсязі 350 л/год. Мають два види розміщення виходу димоходу (зверху та ззаду агрегату).
 5. Котли одноконтурний КС-Г-020 СН та двоконтурний КС-ГВ-020 СН и мають потужність 22,5 кВт. Їхня технічна характеристика дозволяє забезпечити обігрів площі до 220 кв. м та подачу гарячого водопостачання (для 2-контурної моделі). Витрата газу – 2,49 куб. м/годину.
 6. Моделі КС-Г-025 СН та КС-ГВ-025 СН також мають різнопланову можливість підключення до димоходу. Потужність цих казанів досягає 26 кВт. Вони призначені для обігріву приміщення площею до 260 кв. м. Витрата гарячої води у двоконтурному агрегаті становить 600 л/год. Споживання палива – 2,88 куб. м/годину.
 7. Котел Житомир 3 марок КС-Г-030 СН и КС-ГВ-030 СН – потужністю 31,5 квт. Розраховані на обігрів площі трохи більше 320 кв. м. Витрата палива – 3,49 куб. м/годину.
 8. Потужність марок КС-Г-045 СН и КС-ГВ-045 СН сягає 40 кВт. Справляються з підтримкою температурного режиму у приміщеннях загальною площею до 400 кв. м. Можливість підключення димоходу лише зверху.
 9. Котли КС-Г-060 СН и КС-ГВ-060 СН мають потужність 60 кВт і обігрівають площу до 600 кв. м. Двоконтурний апарат подає гарячу воду в кількості 1 400 л/год.
 10. Котли Житомир-3 КС-Г-080 СН та КС-ГВ-080 СНнайпотужніші опалювальні прилади. Справляються з обігрівом площею 800 кв. м. Номінальна витрата палива – не більше ніж 8,8 куб. м/годину.

Як видно з основних характеристик, котли Житомир-3 є досить економічними у споживанні природного газу. Такі показники досягаються шляхом постачання пристроїв якісними пальниками та датчиками.

Що кажуть споживачі?

Валентин:

«Виникла потреба у заміні газового котла. Довго шукав і порівнював технічні дані різних виробників як вітчизняних, так і зарубіжних. Прочитав відгуки користувачів та зрозумів, що, купивши котел Житомир 3, можна суттєво заощадити, але при цьому не втратити якості. За потужністю зупинився на моделі КС-Г-012 СН, оскільки вона виявилася оптимальною за своїми характеристиками для забезпечення тепла у будинку. В експлуатації казан вже третій рік. Один раз проводив чищення. Нарікань на роботу немає. У будинку тепло і комфортно за будь-якої температури за вікном».

Михайло Степанович:

«При зведенні свого заміського будинку питання про теплопостачання стояло досить гостро. Будинок двоповерховий і досить великий за квадратурою (більше 200 кв. м). Звичайно, для обігріву хотілося знайти казан з мінімальною витратою палива за високих показників ККД. Відразу виникло питання про те, що краще: купити закордонний чи вітчизняний опалювальний прилад?

Зупинив свій вибір на Житомирі 3 КС-ГВ-020 СН та ось чому. Це двоконтурний котел, тобто одним пристроєм я забезпечив тепло в будинку, і гаряче водопостачання. Крім того, модель оснащена циркуляційним насосом, який швидко поширює гарячу воду трубами навіть на другий поверх. Витрата газу невелика. Усі комплектуючі досить відомих зарубіжних марок, так що в їхній довгій службі годі й сумніватися. Але при цьому ціна практично вдвічі нижча, ніж у зарубіжних аналогів із такою ж продуктивною потужністю. Перезимували і роботою котла дуже задоволені».

Поделиться:
Консультації з продукції
Відповімо на ваші запитання, підберемо необхідне обладнання
Задати питання